Muzikinė kelionė į Zalcburgą

Muzikinė kelionė į Zalcburgą

1 diena

Atvykimas į Zalcburgą, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje.
Vakare informacinis susitikimas populiarioje kavinėje „Bazaar“ su vyno taure.

2 diena

Zalcburgas, tai miestas kuris visiems asocijuojasi su Volfgangu Amadėjumi Mocartu, tačiau mūsų programa prasidės nuo pasakojimo apie jo tėvą Leopoldą, apie kurį pats Volfgangas sakė: „Po Dievo tik tėvas“. Leopoldas Mocartas buvo ne tik smuikininkas ir vadovėlio grojimo smuiku autorius, bet ir Zalcburgo arkivyskupo dvaro rūmų kompozitorius. Visą XVIII ir XIX a. Zalcburgo muzikinio gyvenimo istoriją ir arkivyskupų vaidmenį jame, išgirsime jaukiai įsitaisę parke, šalia Mirabell rūmų. Po to užlipsime į Kapucinų kalną iš kur atsiveria kerinti Zalcburgo miesto panorama. Nusileidę nuo kalno trumpai atsikvėpsime vyno bare, įsikūrusiame šalia Paracelso namo ir aplankysime namą, kuriame gimė Mocartas. Ten praleisime įdomiausias 1,5 val. O po pietų susitiksime jau prie kito namo kur vėliau persikraustė Mocartų šeima, kai pirmieji namai tapo ankšti ir kur tęsėsi šeimos istorija. Vėliau – laisvas laikas, o vakare koncertas arba spektaklis pagal pageidavimą.

3 diena

Šios dienos programą pradėsime nuo kapinių. Nenustebkite, jos labai gražios ir laukia malonus pasivaikščiojimas. Šiose kapinėse yra Mocartų šeimos kapas prie kurio ir išgirsime apie asmeninį Volfgango gyvenimą, santykius su žmona Konstancija bei jos likimą po Mocarto mirties. Įdomus faktas, kad Mocarto žmona yra palaidota su antruoju vyru Karlu fon Nisenu, pirmuoju Mocarto biografu, o ant jos kapo lentos užrašyta – Konstancija fon Nisen, Mocarto našlė. Ten pat palaidotas ir Leopoldas. Po apsilankymo kapinėse persikelsime į kitą upės pusę, kur populiarioje kavinėje „Fiurst“, prie puodelio kavos paskanausime žymiųjų Mocarto saldainių ir aptarsime Mocartų šeimos gyvenimo peripetijas.
Laisvas laikas. Vakare susitinkame dvi valandos iki operos spektaklio, kad išklausyti trumpą jo pristatymą.

4 diena

Makso Reinchardo vila ne tik įspūdinga, vieno iš Zalcburgo operos festivalio įkūrėjų, rezidencija, bet ir pastatas su įdomia istorija. Daug kas ją pažįsta iš miuziklo „Muzikos garsai“. O mes čia užsuksime iš pat ryto, kad jaukiame parke, įsikūrusiame priešais vilą, sužinoti šimtametę Zalcburgo festivalio ir jo atsiradimo istoriją. Ir žinoma, apsilankysime viloje, pasivaikščiosime po pasakiško grožio parką.
Laisvas laikas pietums. Vakare susitinkame prie festivalio rūmų, dvi valandos iki operos pradžios, kad išklausyti trumpą jos pristatymą.

5 diena

Šią dieną aplankysime likusias žymias miesto vietas: katedras (įskaitant ir tą, kurioje Mocartas vedė Konstanciją), bažnyčias, apžvalgos aikšteles, žymųjį Mocarteumo universitetą ir žinoma – kavines!
Vakare – opera arba koncertas.

6 diena Kelionė namo.

Šiuo metu tikslios renginių datos nėra suplanuotos dėl pandemijos. Saugokite save ir būkite sveiki!