Muzikinė kelionė Vilniuje

1 diena

Atvykimas į Vilnių. Po pietų susitikimas džiazo kavinėje, kur jūsų laukia dviejų valandų paskaita apie operą ir malonus bendravimas prie vyno taurės.
Vakare – opera.

2 diena

Ši diena prasidės nuo pažinties su prezidentūra. Čia sužinosite kaip persipina Vilniaus ir pačio pastato istorija, Rimskio Korsakovo, kūrybinės kompozitorių asociacijos „Galingoji sauja“, Rusijos imperatorių, Napoleono ir XIX amžiaus feministinio judėjimo istorijos.
Po to apsilankysime Vilniaus universiteto kieme, kur sužinosite daug naujo apie pirmąjį lenkų operos kompozitorių Stanislovą Moniušką, o taip pat apie vieną garsiausių jo studentų – kompozitorių Cezarį Kiuji ir net perskaitysime Kiuji prisiminimus apie Moniušką. Tuomet eisime į universiteto Šv. Jono bažnyčią, kur pastarasis 18 metų tarnavo vargonininku, rasime jo biustą ir, žinoma, klausysimės Moniuškos muzikos! Išėję iš universiteto būtinai užsuksime į kavinę išgerti kavos, išsiaiškinsime, ką bendro turi Bžostovskių rūmai ir vienas garsus polonezas. Pasieksime Stanislovo Moniuškos namus, kur jis gyveno su žmona Aleksandra ir daugybe vaikų, išgirsime neįtikėtiną jų meilės ir gyvenimo skurde istoriją – trumpai tariant, daug istorijų ir daug muzikos!
Viename iš žydų kvartalo kiemelių savo muzika „pasidalins“ tikros pasaulio žvaigždės, o praeityje vaikai-vunderkindai, gimę šiame kvartale.
Na o pabaigai pasiliksime Mikalojų Konstantiną Čiurlionį! Aplankysime jo namus, kur jis nuomojosi kambarį, priiminėjo svečius, tarp kurių ir būsimoji jo žmona, anuomet dar studentė Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Šios šviesios asmenybės ir talento gyvenimo istorija, tokio trumpo gyvenimo fone, nepaliks abejingų, taip pat kaip ir jo muzika ir tapyba!

  • Mieli muzikos mylėtojai! Šios dienos programa yra labai intensyvi, 4–5 valandos, atsižvelgiant į oro sąlygas, todėl apsiaukite patogią avalynę.

3 diena

Po pusryčių kelioms valandoms susitiksime, kad išgirsti žmonių ir pastatų istorijas su kuriais nespėjome susipažinti vakar. Na o programą užbaigs muzikinių mįslių sprendimas 🙂

Šiuo metu tikslių renginių datų nėra.
Laukiame karantino ir pandemijos pabaigos. Saugokite save!