Muzikinė kelionė į Vieną

Muzikinė kelionė į Vieną

1 diena

Atvykimas į Vieną ir apgyvendinimas viešbutyje. Informacinis susitikimas su grupe viešbučio vestibiulyje.

2 diena

Visą šią dieną skirsime Liudvikui van Bethovenui! Mūsų muzikinę kelionę pradėsime klasikinėje Vienos kavinėje „Sperl“ (apie čia besilankiusius garsius žmones pašnekėsime vietoje) nuo pažinties prie puodelio kavos ir deserto bei pasakojimo apie Bethoveną Vienoje, juk būtent šiame mieste jis ir tapo garsiu!
Apsilankysime garsiajame An der Wien teatre (teatras prie Vienos upės), kur ir tęsime pasakojimą apie Bethoveno gyvenimą ir kūrybą. Vienintelės Bethoveno operos „Fidelijus“ premjera įvyko būtent šiame teatre, o taip pat 2-osios, 3-osios, 5-osios ir 6-osios simfonijų ir kelių koncertų! Pačio teatro istorija ne ką mažiau įdomi! Po to, aplankysime vieną iš jo namų-muziejų, o pažintį su Bethovenu baigsime Vienos secesijone, kur pasigrožėsime Gustavo Klimto „Bethoveno frizu“, klausantis Bethoveno muzikos su ausinukais.
Vakare apsilankymas An der Wien teatre arba filharmonijoje.

3 diena

Jozefas Haidnas, žymus klasicizmo epochos kompozitorius. Ir ši diena bus skirta jam! Taigi, dieną pradėsime ant Sv. Stefano katedros stogo, kurioje aštuonmetis Jozefas Haidnas pradėjo giedoti bažnytiniame chore ir mokytis groti muzikos instrumentais. Įdomu tai, kad kai kurie muzikos istorikai teigia, jog Antonijui Vivaldžiui mirus Vienoje, kur jis viešėjo pakviestas iš Venecijos, ir jį laidojant Šv. Stefano katedroje, berniukų chore giedojo ir Josifas Haidnas. Šį įvykį galima laikyti muzikos perėjimo iš baroko (Vivaldis) į klasicizmą (Haidnas) metafora. Stovint ant šios puikios katedros stogo klausysitės Haidno oratorijos „Pasaulio sukūrimas“, o tai bus nepamirštama! Po to, apsilankysime Haidno name-muziejuje, kur kompozitorius praleido paskutinius savo gyvenimo metus. Sužinosite apie skirtingus jo kūrybos periodus, apie tarnybą Esterazijos kunigaikščių teisme, draugystę su kitais kompozitoriais ir net apie tai orkestro techniką Haidno ir Bethoveno laikais.
Vakare – operos spektaklis Vienos operoje.

4 diena

Na o paskutinę programos dieną skirsime pačiai ryškiausiai žvaigždei Volfgangui Amadėjui Mocartui! Sužinosime apie didžio kompozitoriaus sėkmes ir nesėkmes, įpročius, mėgstamas istorijas, gyvenimą kelionėse, vunderkindo vaikystę, santykius su tėvu. Skaitysime jo laiškus, juk būtent jie atskleidžia ir leidžia pažinti tikrąjį Mocartą. Ir aišku, šnekėsime apie pačią geriausią jo kūrybos dalį – operas! „Don Žuanas“, „Taip elgiasi visi“, „Figaro vedybos“, rungtyniavimą su Saljeriu ir bendradarbiavimą su Da Ponte, apie visą tai jaukiuose svereliuose ir Vienos kavinėse. Galiausiai aplankysime Mocarto namą-muziejų.

5 diena

Iki pietų laisvas laikas arba apsilankymas viename iš Vienos muziejų. Po pietų kelionė namo.

Šiuo metu tikslios renginių datos nėra suplanuotos dėl pandemijos. Saugokite save ir būkite sveiki!