Muzikinė kelionė į Veneciją

Muzikinė kelionė į Veneciją

1 diena

Atvykimas į Veneciją, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje.
Vakare informacinis susitikimas su grupe viešbučio vestibiulyje. Laisvas laikas.

2 diena

Po pusryčių susitinkame Šv. Marko aikštėje priešais varpinę, juk būtina pamatyti Veneciją iš viršaus, kad suprasti kaip suprojektuotas šis nedidelis miestas. Po apsilankymo varpinėje judėsime link žymiosios Venecijos konservatorijos, kur vidiniame kiemelyje išgirsime operos, kaip muzikinio žanro gimimo istoriją. O kodėl būtent čia, Venecijoje? Ogi todėl, kad pirmasis operos kompozitorius Klaudijus Monteverdis daugelį metų tarnavo kapelmeisteriu San Marko katedroje ir yra palaidotas Venecijoje. Išgirsime daug renesanso ir baroko epochų muzikos, vėliau apsilankysime Santa Maria Gloriosa dei Frari bažnyčioje, kur palaidoti Klaudijus Monteverdis, Ticianas, Kanovas. Pakeliui užsuksime į bažnyčią, kuri šiuo metu paversta baroko instrumentų muziejumi ir išgirsime Stradivarijaus bei Gvarnerio mokyklų istorijas.
Vakare laukia apsilankymas operoje, teatre La Fenice. Prieš spektaklį trumpas operos pristatymas.

3 diena

Anksti ryte, kol gatvėse dar nešurmuliuoja keliautojai, eisime iki vienintelio šiame mieste tiltelio be turėklų, išgirsime istoriją, kodėl ant visų Venecijos tiltelių atsirado turėklai. Po to, sėsime į vandens tramvajų vaporeto ir juo pasieksime San Mikelės salą, kurioje įsikūrusios žymiosios kapinės. Ten surasime kompozitoriaus Igorio Stravinskio ir genealaus impresarijaus, sukūrusio „Rusiškus sezonus“, Sergejaus Diagilevo kapus. Sužinosime daug apie jų kūrybos kelius bei žymiausius kūrinius, pakilimus ir nuosmūkius, o taip pat linksmas istorijas. Gražiosios San Mikelės kapinės, tai geriausia vieta išklausyti šių istorijų. Aplankysime ir garsaus poeto, Nobelio laureato Josifo Brodskio kapą.
Antroje dienos pusėje – laisvas laikas. O vakare vėl susitinkame San Marko aikštėje, kad aplankyti žymiausias kavines, kur vienoje iš jų kavą mėgo gerti Vagneris, o kitoje Verdis. Kiekvienoje jų pasėdėsime ir besimėgaujant savo mėgstamais gėrimais pasikalbėsime apie daugybės venecijietiškų teatrų istoriją.

4 diena

Šią dieną pradėsime apsilankymu įspūdingo grožio Palazzo Vendramin rūmuose, kur dabar veikia kazino, o pakliūti galima tik pagal iš anksto patvirtintus sąrašus su pasais. Rūmai garsūs tuo, kad juose gyveno ir mirė žymus vokiečių kompozitorius Richardas Vagneris. Antrame šio pastato aukšte veikia muziejus kur saugomi puikiai išsilaikę asmeniniai kompozitoriaus daiktai. Čia mes ir sužinosime Richardo Vagnerio gyvenimo ir kūrybos istoriją, jo konkurenciją su kitu žymiu kompozitoriumi Džiuzepe Verdžiu, meilės istoriją su žmona Kozima List, kito garsaus kompozitoriaus Ferenco Listo dukra.
Pietūs. Po pietų susitinkame pakrantėje ir einame aplankyti, kompozitoriaus, o kartu ir šio miesto simboliu laikomo, Antonijaus Vivaldžio vietų. Užsuksime į bažnyčią, kurioje buvo pakrikštytas būsimasis kompozitorius, vėliau aplankysime Šv. Marijos Pietos bažnyčią, kur jis daugelį metų dirbo ir parašė didžiąją dalį savo kūrinių. Na ir žinoma, klausysimės ne tik istorijos, bet Vivaldžio muzikos.

5 diena

Venecija, kaip ir Paryžius, buvo daugelio kompozitorių traukos centru dėl daugybės čia veikusių teatrų, įspūdingos architektūros ir miesto kerų. Ryte aplankysime viešbutį, kuriame kelis mėnesius gyveno ir dirbo bei parašė ketvirtą simfoniją Piotras Iljičius Čaikovskis. Jei mums pasiseks ir numeris, kuriame gyveno kompozitorius bus laisvas, apžiūrėsime jį, o jei ne, tuomet viešbučio vestibiulyje pasiklausysime čia sukurtos simfonijos fragmentų. Taip pat išgirsime laiškų fragmentus, kuriuos kompozitorius rašė savo artimiesiems apie gyvenimą Venecijoje.
Po to laukia pasivaikščiojimas po kerinčias Venecijos gatveles, o ant pačių gražiausių tiltelių klausysimės žymių kompozitorių barkarolių (Venecijos gondolininkų dainos).
Po pietų – laisvas laikas.

6 diena Kelionė namo.

Šiuo metu tikslios renginių datos nėra suplanuotos dėl pandemijos. Saugokite save ir būkite sveiki!