Muzikinė kelionė į Paryžių

1 diena

Atvykimas į Paryžių, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje.
Vakare informacinis susitikimas su grupe viešbučio vestibiulyje. Laisvas laikas.

2 diena

Mūsų muzikinė programa prasideda nuo pažinties su Paryžiaus konservatorijos istorija pradedant XVII a., žymiais jos profesoriais bei auklėtiniais. Aplankomi iki šiol išlikę konservatorijos pastatai. O netoliese vieno iš jų įsikūrusi Taikomųjų menų akademija su stikliniu stogu, kuri yra puikus neorenesanso architektūros pavyzdys. Patogiai įsitaisę ant laiptų pagrindinėje salėje, kur paprastai būna mažai lankytojų, pratęsime pažintį su prancūzų kompozitoriais: Ramo, Halevu, Kerubiniu, Berliozu, Bize bei kitais. O taip pat pasiklausysime fragmentų iš jų operų ir kitų ne mažiau žymių kompozicijų.
Vakare apsilankymas Paryžiaus filharmonijoje.

3 diena

Šią dieną skirsime pačiai ypatingiausiai, Paryžiaus operai arba Grand Opera, ypatingiems rūmams, savo grožiu neturintiems lygių. Vienoje iš operos salių sužinosite ne tik šio įspūdingo statinio istoriją, bet ir su kokiais sunkumais sudūrė architektas Šarlis Grandė ir kodėl jam teko pirkti bilietą į savo pačio kūrinio atidarymą. Išgirsite operos vaiduoklio legendą; sužinosite iš kur po pastato stogu bitės; deja, net labai norint pamatyti ežero esančio po operos pastatu nėra galimybės. Susižavės Ispanijos karalienės Izabelės II drąsa ir tas, kaip jinai visam laikui pakeitė moterų padėtį operoje. Prisiliesime ir prie žymių operos solistų bei solisčių, pašnekėsime apie šio teatro baleto trupę. Nuošalyje neliks ir menininkas Edgaras Dega, aistringas operos ir baleto gerbėjas, kurio meno dirbtuvės buvo įsikūrusios pačiame operos pastate!
Vakare apsilankymas operoje arba balete, kur prieš spektaklį lauks jo pristatymas ir žinoma bendra nuotrauka ant žymiųjų teatro laiptų.

4 diena

Šiandien apsiaukite patogią avalynę ir pirmyn pažintį… Daug vaikščiosime pėsčiomis ieškant kompozitorių Rosino, Šopeno, Listo bei daugelio kitų namų, juk Paryžiuje svajojo atsidurti visi! Prie kiekvieno iš „surastų“ kompozitorių namų klausysimės muzikinių mįslių – ištraukų iš jų kūrinių.
Vakare laisvas laikas arba apsilankymas koncerte.

5 diena

Po pusryčių apsilankysime senoviniame knygyne Šekspyras ir kompanija, sužinosime jo istoriją, be to, prisėdę netoliese esančioje kavinėje, besimėgaujant kava ir kruasanais, išgirsime pasakojimą apie baroko operą ir žymiausius šio žanro spektaklius.
Po pietų – laisvas laikas.

6 diena Kelionė namo.

Šiuo metu tikslios renginių datos nėra suplanuotos dėl pandemijos. Saugokite save ir būkite sveiki!